Historie Mandolin party je tak obsáhlá, že by to bylo na celou knihu. Nicméně pokusíme se Vám nastínit alespoň část z této historie, která se datuje od roku 1983 a pokračovala po mnoho let až do roku 2003. Udržet bluegrassový festival po dvacet let, je opravdu úctyhodný výkon. Navazujeme proto na historii Mandolin party a rozjíždíme další ročník, který se bude konat 8.8.2020 v 15:00 h. opět ve Vyšních Lhotách v areálu Kamenité. Stále zjišťujeme nové a nové informace a budeme se snažit tyto informace zde na těchto stránkách rozšiřovat.
Lidí, kteří se podíleli po léta tento festival organizovat a udržovat v chodu, je opravdu nezpočet a za to jim obrovský dík.
Mandolin party hostilo obrovskou škálu významných kapel a osobností pohybujících se nejen v bluegrassové sféře. I proto se stal tento festival tak významný a oblíbený. Laťka Mandolin party je nastavena opravdu vysoko a my doufáme, že se nám podaří se od této laťky odrazit a pokračovat v této tradici i nadále. Postupně zde budeme přidávat nové fotografie z dob minulých, takže kdokoliv z Vás bude mít nějaké vzpomínky nebo fotky z tohoto festivalu, budeme rádi, když se s námi o to vše podělíte. Uvítáme každý příspěvek, u kterého budeme moci všichni zavzpomínat. 
Mnozí z nás si pamatují Mandolin party ještě jako malé děti a nyní je právě na nás, abychom my přivedli naše děti a ukázali jim, že život nekončí v obrazovce mobilů, tabletů a počítačů. Proto připravujeme program pro ty nejmenší , pro větší i pro ty největší.
Těšíme se na Vás. Váš Bluegrasspol Karviná z.s.